Kiek kainuoja skyrybos?
Džiaugiamės, kad mūsų klientai yra smalsūs ir pasidomi situacija rinkoje, prieš užsakydami paslaugą. Gavę iš mūsų atsakymą apie paslaugos kainą, dažniausiai jie atsako “Oho, kaip pigu! Pradedam.”
Santuokos nutraukimas bendru sutarimu - nuo 200 Eurų.
Atsakymas priklauso nuo Jūsų situacijos, turimų įsiskolinimų, turto ir įsipareigojimų ir kitų spręstinų klausimų. Santuokos nutraukimo bendru sutarimu kaina dažniausiai neviršija 250 eurų.
Skyrybos dėl vieno sutuoktinio kaltės - nuo 500 eurų.
Ir tai tik pradinė kaina į kurią yra įskaičiuota pirminė konsultacija ir ieškinio parengimas ir pažymų surinkimas. Kaina gali didėti keletą kartų, jeigu oponentas teiktų įvairių skundų ar prašymų, į kuriuos mums tektų rengti atsiliepimus ar atlikinėti kitus teisinius veiksmus.
Santuokos nutraukimas vieno sutuoktinio pareiškimu - nuo 220 eurų
Šia procedūra galima pasinaudoti tik esant tam tikroms aplinkybėms. Procesas vyksta greitai dėl to ir kaina yra mažesnė.
Vaikų išlaikymo įsiskolinimo (alimentų) priteisimas - nuo 150 eurų.
Į kainą yra įskaičiuota priminė konsultacija ir ieškinio parengimas. Išlaikymą galima prisiteisti už ne ilgesnį kaip praėjusių 3 metų laikotarpį, jei išlaikymą turintis teikti vienas iš tėvų to nedarė.
Dokumentų šablonai - 30 eurų
Taupantiems pinigus ir laiką, galime pasiūlyti dokumentų šablonus, kuriuos reikės užpildžius pateikti teismui. Rekomenduojama, turintiems teisės žinių pagrindus.
Dažniausiai užduodami klausimai
Kiek trunka skyrybų procesas?
Santuokos nutraukimo bendru sutikimu procesas yra pakankamai greitas – teismas per 30 dienų nuo dokumentų pateikimo teismui dienos paskelbia posėdį (šio posėdžio metu ir yra priimamas sprendimas nutraukti santuoką). Teismo sprendimas įsiteisėja per 30 dienų nuo jo priėmimo, taigi, procesui vykstant sklandžiai po mėnesio nuo dokumentų parengimo jau žinosite, kad teismas nutraukė Jūsų santuoką, o po dvejų mėnesių jau galėsite gauti ir tai patvirtinantį dokumentą.
Jei santuoka nutraukiama dėl kito sutuoktinio kaltės, procesas kur kas ilgesnis. Teismui priėmus ieškinį jis siunčiamas atsakovui, jam duodamas 14-20 dienų terminas parašyti atsiliepimui. Gavęs atsiliepimą teismas dažniausiai skiria teismo posėdį. Nuo dokumentų pateikimo iki pirmojo teismo posėdžio gali praeiti keli mėnesiai. Nuo ieškinio padavimo iki pirmosios instancijos teismo sprendimo gali praeiti daugiau nei metai. Pirmosios instancijos sprendimą galima skųsti aukštesnės instancijos teismui. Taigi, santuokos nutraukimo dėl kit sutuoktinio kaltės procesas yra ne tik brangesni, bet ir ženkliai ilgesnis. Juo labiau, kad viso proceso metu nežinosite koks bus teismo sprendimas, taigi jaudinatės dėl ateities.
Kada pasirenkamos skyrybos bendru sutarimu ir kada skyrybos dėl sutuoktinio kaltės?
Bendru sutarimu skirtis galite, jei sutariate dėl santuokos nutraukimo fakto ir visų santuokos nutraukimo padarinių (pavyzdžiui, turto, skolų, vaikų, kt.: tai yra, kaip dalinsitės turtą ir kreditus, su kuo liks gyventi nepilnamečiai vaikai, kokio dydžio išlaikymas jiems bus mokamas, t.t.).
Jei nepavyksta susitarti dėl bent vieno iš šių dalykų, tuomet santuoką nutraukti galite dėl vieno arba abiejų sutuoktinių kaltės ginčo teisena. Tokiu atveju skyrybų advokatai parengia ieškinį dėl santuokos nutraukimo dėl vieno arba abiejų sutuoktinių kaltės, kuriame išdėstomi visi jūsų reikalavimai, atstovauja ir gina jūsų interesus teisme, o teismas galiausiai, įvertinęs visas bylos aplinkybes, argumentus ir įrodymus, išsprendžia santuokos nutraukimo padarinių klausimus.
Kaip pasirinkti skyrybų būdą?
Lietuvos įstatymai numato tris galimus santuokos nutraukimo būdus, tai yra:
- skyrybos bendru sutuoktinių sutarimu,
- skyrybos dėl vieno arba abiejų sutuoktinio kaltės,
- skyrybos vieno sutuoktinio prašymu. Jeigu neapsisprendžiate, kokį skyrybų būdą pasirinkti, ar per daug painu ir sunku susigaudyti tarp įstatyme numatytų būtinų sąlygų, būtinai kreipkitės į skyrybų advokatus teisinės pagalbos.
Ar galima sutuoktiniams nedalyvauti teisme?
Taip, galima. Negalint ar nenorint dalyvauti teismo procese, mes galėsime parengti prašymą, kad teismas vyktų jums nedalyvaujant.
Reikalingi Skyrybų dokumentai
Skyrybų procese yra reikalingi šie dokumentai:
1) santuokos liudijimo originalas arba patvirtinta kopija arba santuokos liudijimo išrašas;
2) vaikų gimimo liudijimų kopijos;
3) pažymos apie nekilnojamą turtą;
4) pažymos apie transporto priemones;
5) duomenys apie kreditorius;
6) sutuoktinių asmens dokumentų kopijos.
Jei neturite vieno ar kelių dokumentų – nebėda – padėsime užsakyti reikalingus dokumentus, ar jų dublikatus.
Gyvename užsienyje. Ar galime nutraukti santuoką?
Taip, galite, ir tam jums nereikės grįžti į Lietuva.
Kaip sužinoti apie skolas antstoliams?
Skiriantis teismui būtina nurodyti visas iki ir po santuokos bendrai ar atskirai įgytas skolas. Pageidaujant, galėsime papildomai gauti duomenis (pažymas) apie antstolių išieškomas skolas iš bet kurio sutuoktinio.
Kaip gauti ištuokos liudijimą?
Civilinės būklės akto įrašą liudijantį išrašą galite užsisakyti civilinės metrikacijos įstaigoje, konsulinėje įstaigoje arba internetu puslapyje https://mepis.registrucentras.lt. Paspaudę „Prisijungti“, identifikuokite save elektroninėmis priemonėmis ir pasirinkite paslaugą „Išduoti civilinės būklės akto įrašą liudijantį išrašą, kopiją, nuorašą, pažymą“.
Nežinote nuo ko pradėti?
Spauskite žemiau esančią nuorodą ir mes Jums padėsime sklandžiai ir paprastai sutvarkyti šiuos teisės klausimus